Veliki je četvrtak, spomendan Isusove posljednje večeri. Misom večere Gospodnje počinje Vazmeno trodnevlje.
Misna slavlja u Crkvi svetog Jakoba najavio je u našem programu preloški župnik, prečasni Antun Hoblaj.
Misa večere Gospodnje uz obred pranja nogu bit će služena večeras u 19 sati.
Veliki petak dan je dan posjete Isusovu grobu, a kao i na Veliku subotu kada će u 17 sati biti blagoslov jela u Otoku, a u 17:30 sati u Cirkovljanu.
Na Veliku subotu Misa bdjenja, misa Isusova uskrsnuća bit će služena u preloškoj crkvi u 19 sati, uz blagoslov vatre i svijeće te hvalospjev.
Na sam blagdan Uskrsa sveta misa uz blagoslov jela bit će služena u 7 sati, a u 9 sati u Otoku i Cirkovljanu, svečana poldanica u Prelogu u 10:30 sati.
Veliki četvrtak do Mise večere Gospodnje je ujedno i zadnji dan korizme.
Na Veliki četvrtak ujutro slavi se Misa posvete ulja (Missa chrismatis) na kojoj se posvećuje krizma (ulje za svetu potvrdu), te blagoslivlja ulje za bolesničko pomazanje i katekumene. Na Veliki četvrtak uvečer, na svečan se način slavi euharistijsko slavlje, koje se naziva Misa večere Gospodnje. Tom misom počinje Vazmeno trodnevlje. Na otajstven se način slavi i obnavlja ustanovljenje Euharistije i svećeničkog reda.