Trg bana Jelačića 5, 40323 Prelog

Search
Close this search box.

Sven Strahija dvostruki prvak Hrvatske! Globusovi karatisti osvojili još 11 medalja

Međimurski karatist Sven Strahija osvojio je dva naslova državnog prvaka na Prvenstvu Hrvatske koje je minulog vikenda održano u zagrebačkoj Kutiji šibica, a članovi Karate kluba Globus Čakovec-Mala Subotica osvojili su još 11 medalja.

Svena se zlatom okitio u U21 (mlađeseniorskoj) kategoriji do 75 kilograma i to u svom prvom nastupu u toj kategoriji s obzirom na to da je nedavno napunio 17 godina. Naslov prvaka osvojio je i u juniorskoj kategoriji do 76 kilograma gdje je u finalu svladao klupskog kolegu Ervina Šoltića.

Uz juniorsko srebro, Šoltić je osvojio i srebro u kategoriji kadeta iznad 70 kg.

Viceprvaci Hrvatske postali su još Petar Slukić (kadeti -70 kg), David Bermanec (kadeti, -63 kg), Paulina Magdalenić (kadetkinje, -61 kg), Leona Gulija (U21, -68 kg) i Ana Filipović (U21, +68 kg).

Brončane medalje osvojili su Tino Panić (kadeti, -52 kg), Marin Vuđan (kadeti, -57 kg), Aida Trstenjak (juniorke, -48 kg) i Nikola Topličanec (U21, -60 kg).

Bio je to prvi od četiri izborna turnira za Svjetsko prvenstvo koje će biti održano na jesen. Natjecatelje su vodili treneri Dejan Slukić, Filip Novak i Kristian Topličanec.

Podijeli:

Pošaljite nam vijest

Dragi naš slušatelju, ovo je tvoja prilika da postaneš naš reporter-suradnik! 🙂

Naš e-mail: radio@studiom.hr čeka tvoju poruku – pošalji nam zanimljivost iz svog mjesta, zabilježi događaj mobitelom ili fotoaparatom, a javiti nam se možeš i na našem Facebook profilu.

Najzanimljivije vijesti/dojave/fotografije objavit ćemo na našem portalu www.studiom.hr i društvenim mrežama te u radijskom programu.

*Slanjem vijesti ili fotografije dajete privolu da Studio M smije koristiti za unos u zbirku osobnih podataka i njihovo obrađivanje, a sa svrhom objave na portalu www.studiom.hr ili društvenim mrežama radija Studio M, kao i u radijskom programu.