Trg bana Jelačića 5, 40323 Prelog

Search
Close this search box.

Košarkaši Međimurja osvojili Kup Krešimir Ćosić regije Sjever!

Košarkaši Međimurja pobjednici su Kupa Krešimir Ćosić regije Sjever nakon što su u finalu iznenadili ponajbolju ekipu sjevera, Radnik iz Križevaca, a slavili su s 95-91 (29-25, 27-25, 18-25, 21-16).

Mlada ekipa čakovečkog kluba nakon velike je borbe u samoj završnici prelomila utakmicu i iznenadila velikog favorita te zasluženo stigla do pobjedničkog pehara.

Iskusni gosti na samom su početku diktirali tempo pa stekli 0-9 prednosti, ali je momčad Stjepana Novaka, na krilima domaće publike i punih tribina, već do sredine prve četvrtine utakmicu preokrenula na svoj mlin. Predvođeni sjajno raspoloženim kapetanom Mislavom Kranjčecom preuzeli su vodstvo i iskorištavali svaku pruženu priliku za realizaciju. To je donijelo vodstvo nakon prvih deset minuta igre (29-25), da bi još bolje nastavili u drugoj četvrtini. Ipak, gosti se nisu predali pa su do treće četvrtine smanjili zaostatak stoga i u posljednjoj se dionici igralo u potpunoj neizvjesnosti, koš za koš, sve dok Međimurje nije prelomilo u posljednje dvije minute.

Odlično igrom u obrani Čakovčani su zaustavili križevački napad, odvojili se na +5 razlike s tricom kapetana Kranjčeca te sačuvali prednost za konačnu pobjedu 95-91 i eksploziju veselja u dvorani.

Ova pobjeda donosi košarkašku poslasticu u naš grad i kraj, jer nakon niza godina igra se za plasman među 16 najboljih hrvatskih klubova u ovom natjecanju, a protivnik će Čakovčanima biti hrvatski prvoligaš Marsonija iz Slavonskog Broda, u srijedu 30. listopada u 19 sati u dvorani I. OŠ Čakovec.

Za Međimurje su igrali: Šarić 26 (1×3), Hren 20, Gašparić 2, Kranjčec 26 (2×3), Palić 19 (1×3), Zaspan 2, Rušnjak -, Balent -, Maček -, Pongrac -, Karamatić -, Zember -. Trener: Stjepan Novak.

Podijeli:

Pošaljite nam vijest

Dragi naš slušatelju, ovo je tvoja prilika da postaneš naš reporter-suradnik! 🙂

Naš e-mail: radio@studiom.hr čeka tvoju poruku – pošalji nam zanimljivost iz svog mjesta, zabilježi događaj mobitelom ili fotoaparatom, a javiti nam se možeš i na našem Facebook profilu.

Najzanimljivije vijesti/dojave/fotografije objavit ćemo na našem portalu www.studiom.hr i društvenim mrežama te u radijskom programu.

*Slanjem vijesti ili fotografije dajete privolu da Studio M smije koristiti za unos u zbirku osobnih podataka i njihovo obrađivanje, a sa svrhom objave na portalu www.studiom.hr ili društvenim mrežama radija Studio M, kao i u radijskom programu.