Hrvatski vaterpolisti u dramatičnoj završnici izgubili su od Španjolske 10:11 (3-5, 3-2, 2-3, 3-0) u finalu Europskog prvenstva igranom na bazenu Mladosti u Zagrebu pred oko 2 tisuće navijača.
Izabranici Ivice Tucka bili su nadomak obrane europskog prvaka, ali su pobjedu ispustili u posljednjoj četvrtini u kojoj nisu postigli nijedan pogodak, s druge strane Španjolska je serijom 3-0 do posljednje minute nadoknadila i preokrenula za svoje prvo europsko zlato.
Hrvatska je u posljednjih 30 sekundi imala napad s igračem više za izjednačenje, ali je šut Lorena Fatovića blokiran.
Granados i Sanahuja su s po tri pogotka bili najbolji strijelci Španjolske. Hrvatske strijelce je s četiri gola predvodio Luka Bukić, a po dva su postigli Marko Žuvela i Jerko Marinić Kragić. Hrvatskoj nije pomoglo ni 14 obrana sjajnog Marka Bijača.
Naslov europskog prvaka španjolskim je vaterpolistima donio i izravni plasman na Olimpijske igre u Parizu.
Broncu je osvojila Italija koja je u utakmici za treće mjesto svladala Mađarsku s 12:7 (4-1, 4-2, 2-1, 2-3). Talijanima je to 12. medalja s europskih prvenstva pri čemu sedma bronco, dok su Mađari najuspješnija vaterpolska nacija s čak 26 europskih medalja pri čemu 13 zlata, no ovog puta ostali su bez odličja.
Iako nisu obranili naslov europskog prvaka, naši su vaterpolisti srebrnom medaljom su nastavili niz sjajnih rezultata na velikim natjecanjima. Bila je to čak 16. medalja s Olimpijskih igara te Svjetskim i europskih prvenstava.
Na europskim prvenstvima Barakudde su osvojile šest medalja, od kojih dva zlata, tri srebra i broncu.
S Olimpijskih igara imamo imamo zlato i dva srebra, a sa Svjetskih prvenstava dva zlata, srebro i četiri bronce.
Pridodaju li se broju odličja i na Mediteranskim igrama,. Svjetskom kupu, Svjetskoj ligi, te Europskom kupu došli bi do brojke od čak 30 medalja.