Search
Close this search box.

Dinamo pobjedom 3:1 na Rujevici osvojio Kup i 13. duplu krunu!

GNK Dinamo Kup Hrvatske 2024., Rabuzinovo sunce, Foto: Screenshot

Nogometaši Dinama pobjednici su Hrvatskog nogometnog kupa nakon što su u uzvratnom susretu na Rujevici uvjerljivo slavili protiv Rijeke s 3:1. Modri su tako po 13. put u povijesti osvojili duplu krunu i na najbolji mogući način okončali turbulentnu sezonu.

Nakon što je prvi ogled finala igran na Maksimiru završio 0:0 uzvrat na Rujevici bio je potpuna dominacija momčadi Segreja Jakirovića. Strijelci su bili Petar Sučić u 28. minuti, Bruno Petković u 42. minuti i Martin Baturina 82. minuti preciznim pogotkom s vrha šesnaesterca, na asistenciju Petkovića.

Nakon što su Modri poveli, zbog pravila gola u gostima Rijeci su trebala čak tri pogotka kako bi stigla u prednost, no Dinamo je lakoćom čuvao vodstvo. Poraz momčadi Željka Sopića ublažio je Toni Fruk u 92. minuti iz slobodnog udarca.

Dinamo je time 17. put od hrvatske samostalnosti osvojio Kup. Osam puta je pobjednik bio Hajduk, dok je Rijeka ostala na šest trofeja. Dinamo je prije ovosezonskog slavlja zadnji put bio pobjednik Kupa 2021. godine, a u posljednjih šest sezona Dinamo, Hajduk i Rijeka su ravnomjerno podijelili osvajanje Kupa, svaka je momčad po dva puta bila najbolja.

Podijeli:

Pošaljite nam vijest

Dragi naš slušatelju, ovo je tvoja prilika da postaneš naš reporter-suradnik! 🙂

Naš e-mail: radio@studiom.hr čeka tvoju poruku – pošalji nam zanimljivost iz svog mjesta, zabilježi događaj mobitelom ili fotoaparatom, a javiti nam se možeš i na našem Facebook profilu.

Najzanimljivije vijesti/dojave/fotografije objavit ćemo na našem portalu www.studiom.hr i društvenim mrežama te u radijskom programu.

*Slanjem vijesti ili fotografije dajete privolu da Studio M smije koristiti za unos u zbirku osobnih podataka i njihovo obrađivanje, a sa svrhom objave na portalu www.studiom.hr ili društvenim mrežama radija Studio M, kao i u radijskom programu.