Trg bana Jelačića 5, 40323 Prelog

Župan Perhoč primio Igora Čanadija

“Najveća vrijednost tvog uspjeha je u tome što si sve postigao svojim snagama i zalaganjem, a to ti nitko ne može oduzeti ili osporiti.” Rekao je to župan Ivan Perhoč prilikom prijema upriličenog za Igora Čanadija, završenog studenta zagrebačkog Fakulteta elektrotehnike i računarstva koji uskoro odlazi raditi u Facebook.

Igor je studij završio za tri godine, a zahvaljujući svojem znanju dobio je ponudu da svoju karijeru nastavi u Americi. Najraširenija društvena mreža na svijetu, Facebook ponudila mu je posao, tako da će se ovaj Čakovčanin uskoro pridružiti stotini ponajboljih studenata iz cijelog svijeta koje već tamo rade. U Americi, točnije na University of Wisonsin – Madison nastavit će školovanje, a kako ga privlače i bavljenje znanošću, ali i konkretna primjena znanja, još dvoji gdje će nastaviti raditi i živjeti. No, priznaje želja mu je svoju karijeru graditi u Hrvatskoj.

Župan je naglasio da uspješni studenti poput Igora moraju postati uzor mladima, jer samo učenjem i radom nešto se u životu može postići. Zaželjevši mu sreću u poslu i daljnjem školovanju, izrazio je nadu da će se jednog dana vratiti raditi u Međimurje.

Igor Čanadi je i tajnik Udruge “Mladi nadareni matematičari” Marin Getaldić, te je “izdanak” vala uspješnih međimurskih srednjoškolaca i studenata, koji u posljednjih nekoliko godina osvajaju nagrade na državnim i međunarodnim natjecanjima ili pak su među najboljim studentima na svojim fakultetima.

David Vugrinec,

pročelnik UO za

poslove župana

Podijeli:

Pošaljite nam vijest

Dragi naš slušatelju, ovo je tvoja prilika da postaneš naš reporter-suradnik! 🙂

Naš e-mail: radio@studiom.hr čeka tvoju poruku – pošalji nam zanimljivost iz svog mjesta, zabilježi događaj mobitelom ili fotoaparatom, a javiti nam se možeš i na našem Facebook profilu.

Najzanimljivije vijesti/dojave/fotografije objavit ćemo na našem portalu www.studiom.hr i društvenim mrežama te u radijskom programu.

*Slanjem vijesti ili fotografije dajete privolu da Studio M smije koristiti za unos u zbirku osobnih podataka i njihovo obrađivanje, a sa svrhom objave na portalu www.studiom.hr ili društvenim mrežama radija Studio M, kao i u radijskom programu.