Trener Goran Strahija zadovoljan je trenutnom situacijom. „Pošto ove godine slavimo 50. godišnjicu rada kluba, između mene i članova uprave bio je dogovor da napravimo ekipu koja će biti konkurentna i koja će se boriti za sam vrh 2. Međimurske lige. Uspjeli smo u prijelaznom roku, pojačali smo se i za sada nam ide dobro te se nadam da ćemo tako nastaviti do kraja.“, rekao je Strahija u intervjuu za Studio M.
Uz sedam pobjeda Strahijina momčad upisala je tri remija, a posljednji put je remizirala u posljednjem kolu s Novim Selom na Dravi. „I nismo baš iznenadili. Novo Selo na Dravi predzadnja je ekipa u ligi. Mislim da oni to ne zaslužuju te će biti tvrd orah mnogim ekipama, naročito ekipama iz gornjeg dijela tablice. Ponavljam, nisu loša ekipa, vjerojatno kod njih splet nekih okolnosti, nesretnih, te da će uz malo više sreće na tablici oni puno bolje izgledati, nego je to sada situacija.“, prokomentirao je trener.
U dosadašnjem djelu prvenstva, o najtežim utakmicama, Strahija je rekao da „ne bih sada izdvajao, gdje je bilo najteže. Svaka je utakmica za sebe. Bilo je dosta teških utakmica, nismo dobro stajali na terenu, nismo dobro igrali, ali nekako smo uspjeli doć do bodova, negdje do tri, negdje do boda. Bilo je dosta neugodnih gostovanja, ali ponavljam, za sada je sve u najboljem redu.“
IGRAČI IGRAJU ZA KOPAČKE I OKRIJEPU NAKON UTAKMICE
Situacija u NK Hodošan nije drugačije nego što je u većine međimurskih klubova. Igrača ima petnaest, a svi oni igraju za kopačke i okrijepu nakon utakmice, ističe trener. „Već dugi niz godina većinu naše ekipe čine domaći igrači i oni su okosnica momčadi. Momci igraju za kopačke i okrijepu nakon utakmice kao i dečki iz Goričana koji su članovi naše ekipe već oko šest godina i, moram reći, hvala im na tome. To je naša ekipa, uz pojačanja dva ili tri koja smo doveli. Za sad nas mimoilaze ozljede i kartoni te se nadam da ćemo tako izdržati do kraja.“.
Cilj momčadi je osvojiti prvo mjesto čime bi se plasirala u viši rang natjecanja. „Tamo su i naša susjedna mjesta, Palinovec, Goričan i Donji Kraljevec te mislim da i po tradiciji, kvaliteti i uvjetima koje imamo u Hodošanu, možemo parirati tim klubovima. Nije imperativ biti prvi, ali sve ćemo napraviti da budemo prvi. Što se tiče konkurencije, nakon deset odigranih kola, nekako me se najviše dojmila ekipa Vidovčana. Ekipa koji već dugi ni godina igra zajedno, kvalitetni su, imaju spoj mladosti i iskustva. Oni su me se jedino dojmili, što potvrđuju i njihovi rezultat, uz nas, jedina su ekipa u ligi koja nije pretrpjela poraz.“, rekao je trener.
NEMA LAKIH PROTIVNIKA, A ŠKOLU SMO NAUČILI PROŠLE SEZONE
Do kraja polusezone NK Hodošan čekaju tri utakmice u kojima imaju status favorita i to protiv Draškovca, Dubrave i Bratstva te dva derbija, protiv Strahoninca i Dubravčana, no trener ističe da lakih utakmica ipak nema: „Igramo kolo po kolo, nema laganih protivnika. Povijest nam govori, Draškovec nas je prošle godine dobio usred Hodošana, gdje se već ranije bilo računalo na tri boda, dok smo na kraju izgubili. Oprez, svaka utakmica za sebe, maksimalan angažman, te dok ćemo biti takvi, mislim da neće biti problema.“
Uoči susreta 11. kola u kojem će nogometaši Hodošana igrati protiv Draškovca, Strahija napominje: „Školu smo naučili prošle sezone, kada smo kod kuće izgubili, mada niti u Draškovcu nismo dobro prolazili. Uvijek smo bili dominantniji s puno prilika, da bi na kraju primili pogodak i ostali bez bodova ili samo s jednim bodom. Ovom prilikom bih i spomeuo i našu vjernu publiku, koja nas ove godine prati na gostujuće susrete, velika su nam podrška te im na tome velika hvala i mislim da ih ove godine nećemo iznevjeriti.“
Susret Hodošana i Draškovca u nedjelju, na terenu NK Hodošan, igra se s početkom od 14 sati.
Intervju s trenerom NK Hodošan, Goranom Strahijom, prenosimo iz sportskih minuta petkom na 98.8 mHz.