Hrvatska se nalazi u skupini A zajedno s Danskom, Crnom Gorom i Srbijom. Spomenimo da su Dankinje jedne od favoritkinja natjecanja. One su prije dvije godine, u istom sastavu, na EURU za rukometašice do 17 godina osvojile brončanu medalju, a prošle su godine kolekciji dodaje i svjetsku broncu s prvenstva koje se održalo u Makedoniji. Podsjetimo da je nakon održanog ždrijeba izbornik Branko Šebek istaknuo da je skupina motivirajuća te da su Dankinje u vrhu europskog rukometa, dok su Hrvatska, Srbija i Crna Gora ravnopravni suparnici.
Hrvatske juniorke protiv srpskih vršnjakinja u prvom kolu u četvrtak igraju od 17:00 sati, dok ih u drugom kolu u petak čeka susret s reprezentativkama Crne Gore.
O samoj skupini nakon održanog ždrijeba strateg juniorki istaknuo je da je Hrvatska ravnopravna sa Srbijom i Crnom Gorom, a da su Dankinje u samom vru europskog rukometa.
Spomenimo da su se na končanom popisu juniorki izbornika Branka Šebeka našle dvije članice čakovečkog ŽRK Zrinjski, Stela Posavec i Ana Krmpotić, četiri rukometašice iz varaždinske Koke Nikolina Zadravec, Ana Maria Babić, Larisa Kalaus i Doris Kalaus te tri iz RK Podravke Antonija Oremović, Anamarija Maljak, Sara Šenvald. Za Hrvatsku će nastupiti i Lucija Perajica (RK Sesvete), Magdalena Ečimović (ŽRK Split) Doris Vlajsović (RK Sesvete), Josipa Mamić (ŽRK Dugo Selo 55), Bernarda Čalušić (ŽRK Samobor) te Iva Galetić (ŽRK Bjelovar).
Inače, u ovoj dobnoj kategoriji na EURO natjecanjima najuspješnije su Ruskinje koje su od 1996. godine, od kad se natjecanje nalazi pod okriljem Europske rukometne federacija (EHF), osvojile tri zlatne medalje, jednu srebrnu i dvije brončane. Slijede ih Dankinje s tri naslova europskih prvakinja i jednom brončanom medaljom te Rumunjke koje su dva puta osvajale naslove europskih prvakinja, a jednom brončanu medalju. Braniteljice naslova su Ruskinje
EURO traje do 2. kolovoza kada će se održati veliki finalni dvoboj.